Příprava psa na zimu

PŘÍPRAVA PSA NA ZIMU

Příprava našeho čtyřnohého kamaráda na zimu je důležitá a není dobré ji podcenit.

Jako první bychom si měli dobře rozmyslet, jestli necháme psa přes zimu venku nebo ne. Dospělým a zdravým jedincům s dobře izolovanou a správně velkou boudou, většinou nedělá větší potíže, přezimovat venku. Pokud ale máme psa starého nebo nemocného, měli bychom jeho pobyt venku dobře zvážit. Pobyt venku ale není vhodný pro všechna plemena, například u ridgebacka toto vůbec neriskujte.

Správná zimní strava pro psy

Důležitá je také strava. Již od podzimu organismus psa musí vydávat více energie pro správnou termoregulaci. Proto je již v této době nutné zvýšit psovi zejména příjem tuků a sacharidů. Granule jsou většinou dobře nutričně vyvážené a postačí tedy jen navýšit krmnou dávku. Pes, tak dostane potřebné množství energie, aby udržel svou optimální tělesnou teplotu a neprochladl.

Oblečky pro psy

Prochladnutí můžeme také předejít pomocí oblečků pro psy. Ty jsou vhodné zejména pro psy, kteří žijí v bytě a nejsou tak otužilí. Při vybírání oblečku byste, ale vždy měli vzít v úvahu to, jak je pes otužilý, jaká je venkovní teplota a aktivita psa. Pokud byste psa oblékli hodně, může i v zimě dojít k jeho přehřátí.

V našm obchodu sežete velké množství nejrůznějších oblečků pro všechna plemena. Pejskovi můžete koupit mikinu, pláštěnku nebo vestu, která postačí během podzimu, ale také zimní bundu či kombinézu, která psa zahřeje během zimy. Potřeby pro psy dnes už také nabízíme funkční obleky, které psa ochrání i během opravdu krutých mrazů.

Výhodou obleků je také to, že ochrání srst psa před navlhnutím. Mokrá srst schne několik hodin, ale obleček jen pár minut. Ale i při použití oblečku byste měli po každé procházce srst psa zkontrolovat a případně ji vysušit. Pro tento případ nabízejíme speciální ultrasavé ručníky i obleky, díky kterým psa vysušíte během chvíle.

Péče o tlapky psa v zimě

V zimě, je také důležité pečovat o psí tlapky. Měli bychom pejskům vystříhat dlouhou srst mezi prsty, aby se na ní zbytečně nezachytávaly krystalky sněhu a ledu.  Mráz, led a zejména posypová sůl velmi neblaze působí na polštářky psích tlapek. V našem obchodu nabízíme  ochranné a pečující přípravky na tlapky, tak proč je nevyužít a nezabránit nepříjemným a bolestivým rankám? V některých chovatelských potřebách také můžete zakoupit botičky pro psy, které tlapky ochrání. Bohužel ne každý pejsek je snese.

I když se může zdát, že zima s sebou nese jen spoustu nepříjemností a starostí o psy, není tomu tak. Mnoho psů zimu miluje, pobíhají v závějích a strkají hlavu do sněhu. Proto svým kamarádům procházku určitě dopřejte a užívejte si společně zimních radovánek.

Tým dochazi.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení