Zdravotní péče o chlupáče - uši, chrup.

Zdravotní péče o chlupáče - uši, chrup.

UŠI:

Jak často uši čistit?

Nezapomeňte, že pejsek je vystavován různým nečistotám a prachu mnohem více než vy. Doporučujeme proto, abyste mu ušili čistili alespoň jedenkrát měsíčně.

Vlastníte-li plemeno, které je zánětem uší ohroženo mnohem více, doporučujeme čistit uši minimálně jedenkrát za dva týdny.

Plemena, která jsou více náchylná k nemocím a zánětům uší jsou:

  • lovecká plemena ( retrívři, labradoři, kokršpanělé, barváři, honiči, ohaři)
  • musoloidní plemena ( boxeři, mastixové, cane corso apod.)

Jak psovi uši čistit?

Rozhodně pro čištění uší vašeho čtyřnohého kamaráda nepoužívejte různé vatové tyčinky, vatové tampóny apod. Tímto způsobem byste mohli psovi akorát ublížit.

Důkladně a správně vyčistíte uši pouze pomocí speciálního roztoku, který zakoupíte u veterináře nebo ve zverimexech.

Roztok:

Roztoky pro čištění psích uší jsou uzpůsobeny tak, že vše zvládnou samy. Stačí jen, abyste požadované množství nanesli do zvukovodu vašeho pejska a nechali působit. Následně ouško zvenčí promasírujte a papírovou utěrkou setřete nečistoty, které roztok z ucha vytáhne.

Roztok rozpouští maz, působí jako desinfekce, ucho vyčistí, vysuší a zároveň udržuje správné a vhodné mikroklima ve vnějším zvukovodu.

CHRUP:

Jak pečovat o zuby a chrup pejska?

Krásný úsměv a zdravé zuby svědčí o vaší dobré péči o sebe sama. Váš domácí miláček by si také možná rád zašel na dentální kontrolu, ale sám to bohužel nezvládne. Aby mu jeho zoubky vydržely co nejdéle všechny zdravé, potřebuje pomoc svých páníčků.

Čím dříve, tím lépe!

Některým psím plemenům se chrup kazí již velmi brzy, samozřejmě také záleží na tom, čím pejska krmíme a zda nám není lhostejný jeho zdravotní stav. Zubní péče u psů již není pro jejich majitele velkou neznámou, protože vše probíhá podobně jako u lidí. Dříve než však začnete trápit pejska složitým odstraňováním zubního kamene laserem v narkóze, vyplatí se dozajista správná a včasná preventivní opatření. Jak na to?

Zvládne to i amatér!

Zubní kartáčky pro psy

Prevencí u psů rozumíme například pořízení dentálních žvýkacích pochoutek, které výrazně sníží vznik zubních kazů. Moderní je ale i čištění zoubků, které se provádí nám známým způsobem. Zubní kartáčky pro psy, najdeme na trhu běžně, k dostání jsou také speciální zubní pasty pro psy. Ideální a mnohem výhodnější variantou je však pořídit celou sadu dentální hygieny. Učíme-li své děti čistit zoubky, zároveň mohou pečovat i o zuby svého psího kamaráda. Dobrý nápad se může stát povinností a pravidelným úkolem pro naše starší, poučené ratolesti.

Je z čeho vybírat

I pejskové mohou slavit narozeniny nebo Vánoce, nejenom tehdy se však nabízí vhodný výběr dalších účinných výrobků, protože kvalitní péče o zuby a chrup pejska se nám skutečně vyplatí. Různé dentální gely, pěny, krémy a roztoky do vody napomohou udržování dobrého stavu dásní a zubů, z nichž zubní kámen může pes odstraňovat také za pomocí kousacích kroužků nebo provazových hraček, které jsou napuštěny dentálním sprejem. Novinkou na trhu je též velmi účinný patentovaný přípravek Nomaad DE-Plaque, sloužící k odstranění zubního kamene a nepříjemného zápachu z tlamy. Každý pejsek může být dlouho v dobré kondici, když bude mít dobrého a starostlivého pána.

Tým dochazi.cz